Eğer henüz bir web siteniz yoksa veya mevcut hosting sağlayıcınızdan memnun değilseniz hemen %50 indirimle ve ücretsiz domain kampanyasıyla bir hosting hizmeti alabilirsiniz. Hemen buraya tıklayıp %50 indirimli kampanya paketlerimizi inceleyebilirsiniz.


****************************

“Zamanlanmış İşler” sayesinde spesifik zamanlarda istediğiniz şeyleri yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek zamanlanmış bir iş yaratabilirsiniz:

1.cPanel’inizdeki “Gelişmiş” başlığı altındaki “Zamanlanmış İşler” iconuna tıklayınız.

2.Bir email adresi girin ve bu adresin geçerli olup olmadığından emin olun, eğer geçerli değilse yeni bir mail adresi girip “Update Email” iconuna tıklayınız.

3.Dilediğiniz bir “Common Settings” ayarını seçiniz. Seçtiğiniz ayar diğer zaman ayarlarını otomatik olarak değiştirecektir.

4.Buna alternatif olarak, bireysel olarak da zaman ayarı yapabilirsiniz. Minute, Hour, Day, Month ve Weekday kısımlarından dilediğiniz zaman ayarını seçebilirsiniz.

5.“Command” yazan yerin yanındaki boşluğa dosya türünün adını yazınız ve daha sonra bir boşluk bırakıp çalıştırmak istediğiniz dosyaya ait yolu yazınız.

6.“Add New Cron Job” butonuna tıklayınız.

 

Aşağıdaki adımları izleyerek zamanlanmış ayarlarınızı kolayca düzenleyebilir veya silebilirsiniz:

1.cPanel’inizdeki “Gelişmiş” başlığı altındaki “Zamanlanmış İşler” iconuna tıklayınız.

2.Sayfanın en alt kısmındaki “Current Cron Jobs” kısmına gidiniz.

3.Dilediğiniz zamanlanmış işi seçip “Actions” yazan kısmın altındaki “Edit” ya da “Delete” iconuna tıklayınız.


Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?
Bunları da okuyun

Powered by WHMCompleteSolution