Eğer henüz bir web siteniz yoksa veya mevcut hosting sağlayıcınızdan memnun değilseniz hemen %50 indirimle ve ücretsiz domain kampanyasıyla bir hosting hizmeti alabilirsiniz. Hemen buraya tıklayıp %50 indirimli kampanya paketlerimizi inceleyebilirsiniz.


****************************CPU kullanımlarını düşürmek ve sitenizi optimize etmek için birkaç belli başlı işlem mevcuttur. bunların en belirginlerinden bir tanesi database'inizi optimize etmektir.

(ÇOK ÖNEMLİ NOT: ne tür bir işlem yapıyor olursanız olun, her işlemi yapmadan önce mutlaka yapacağınız işleme ait websitesine ait tüm yedeklerinizi almayı unutmayın.)

bu işlemi direkt phpmyadmin üzerinden yapabilirsiniz.

1) database'iniz için phpmyadmin'e giriniz.
2) açılan sayfada sağ taraftaki açılan tüm tabloları "[Check All]" seçeneği ile seçiniz.
3) yandaki drop-down menüden "Optimize table" seçeneğini işaretleyiniz.

böylece o database tablolarını optimize etmiş olacaksınız. bunu tüm database'leriniz için ayrı ayrı yapabilirsiniz.

bunun yanında, database yapısını düzenlemeniz çok büyük miktarda cpu düşüşü sağlayacaktır. bunun için http://programlama.venus.gen.tr/mysql/veritabani-optimizasyonu.html sayfasını okumanızı öneririz.

bu işlemleri yaptıktan sonra, eğer sitelerinizin kodlamasını da siz yaptıysanız, http://programlama.venus.gen.tr/mysql/veritabani-optimizasyonu.html sayfasında belirtildiği gibi, sadece ihtiyaç duyulan satırları çekmek database kullanımınızı %80'e kadar azaltmış olacaktır.


Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?
Bunları da okuyun

Powered by WHMCompleteSolution